Blog

Latest News and Updates

Mõned nipid kuidas tudengid asju üürivad.

Võib öelda, et esimesed nädalad koolis lähevad linnulennult, ainepunkte kokku liites ja koolieluga kohanedes, kuid hea sõber ikkagi soovib sind oma diivanilt välja tõsta siis on viimane hetk tegeleda uue elupaiga otsingutega.Hinda oma rahalisi võimalusi. Enamik tudengeid soovib üürida endale oma korteri, selle asemel et elada ühiselamus või vanemate juures. Muidugi on nii palju mugavam, aga kui soovid endale üürikorterit võtta, tuleb arvestada, et esimene väljamakse on korteri tagatisraha, esimese kuu üür ja läbi maakleri ostes lisandub ka võrdne ühekuu üür.

Lisaks üürikulule tuleb igakuiselt tasuda arved (vesi, elekter, ühistukulud), mis siiski olenevad korteri soojustusest, suurusest ja enda harjumustest. Enne üürimist tuleb olla kindel, et nende katmiseks oleks piisavalt vabasi vahendeid.

Kus asub korter
Üldjuhul on kallima üürihinnaga kesklinn ja selle vahetu ümbrus. Mida kesklinnast kaugemale, seda madalamaks läheb üürihind. Kindlasti tuleb arvestada sellega, kui kaugel asub korterist ülikool, spordiklubi, raamatukogu ja teised olulised sihtpunktid.

Korteri sisustus
Mida rohkem on korteris eluks vajalikke asju, seda enam korteriomanik üürihinda saada soovib. Kui oled tulnud uude linna õppima ning endal mööblit ja kodumasinaid pole, uuri kindlasti korterit üürides, millised asjad jäävad korterisse ning kontrolli üle nende seisukord. Soovitame sõlmida ka lepingu lisa, kus tuleks ära märkida kõik korterisse sisse jäävad asjad ja nende olukord. Vajadusel pildista asjad üles, et vältida hilisemaid arusaamatusi.

Uuri kinnisvaraportaalel.
Kinnisvaraportaal on veebileht, kuhu korteriomanikud ning maaklerid panevad üles erinevaid kinnisvaralisi kuulutusi. Kui otsid üürikorterit siis esimese asjana ava kinnisvaraportaal ning uuri mis hinnas ja korterid üldse turul liiguvad. Näiteks kinnisvaraportaalis kv.ee on võimalus otsida ainult otse omanikult pakkumisi, mis tähendab, et leides üürikorteri nende pakkumiste hulgast, vahendustasu ei lisandu.

Ja leidub ka neid korteriomanikke, kes lisavad enda pakkumisi tasuta kuulutusportaalidesse. Hoia silma peal näiteks veebilehtedel hydra.ee, soov.ee vms tasuta kuulutusteportaalidel, neis võib leiduda väga häid korteripakkumisi.

read more
Mary DavisMõned nipid kuidas tudengid asju üürivad.

Sinu rehvivalik

Kas M S või suverehvid. Kas korralikud või nn Hiina rehvid. Kas osta Eestist või Tellida internetist. Ilmselt kõige suuremat debatti põhjustav valik. Erinevus on rehvide seisukorras Peaaegu uus rehv versus vana rehv Rehvi allesjäänud eluiga on erinevuseks

Vanusest ja kulumisest tingitud faktorid. Uute rehvidega seda mure pole. Universaalsed rehvid või suverehvid Spetsiaalse mustri ja koostisega suverehv on oluliselt parema pidamisega Kõike ühtemoodi keskpäraselt suutvad M S rehvid ei ole kindel valik ühelgi pinnasel Kehv lahendus M S rehvides hullem on ainult garaazis seismine Vastasel juhul katsuge ikkagi leida võimalus muretseda endale korralikud suverehvid

Mida arvata odavatest Taiwani ja Hiina rehvidest odavad talverehvid on alternatiiviks nii kasutatud rehvidele kui ka pärsi uutele kvaliteet rehvidele. Mingisugust alternatiivi need tõesti pakuvad Mis on siis Hiina rehvitootjate peamine argument? Peamiselt fakt ´, et nii ehk naa tehakse enamus rehvidest just aasia riikides, seega miks osta läbi mitmekordsete euroopa vahendajate kui samast tehasest pärit rehve on võimalik teise nime all saada ka kolm kuni neli korda odavamalt.Tõesti, mõned rehvid tulevad samast tehasest kust kallid euroopa ja ameerika rehvid Kindlasti on erinevusi Tuntud rehvitootjad nõuavad rangeimat kontrolli Seda nii rehvisegu kui ka töö kvaliteedi osas. Samalt liinilt tulnud nn. koopiad aga tehakse juba reeglina tehases odavamast materjalist mis tähendab, et isegi kui töökvaliteet on sama siis materjalid mida rehvi valmistamiseks kasutatakse on madalamast klassist ja võivad põhjustada kiirenenud kulumist või halvenenud pidamist kriisiolukordades. Kas Tellida internetist või osta poest? Loomulikult on kõige mugavam ja soodsam tellida rehvid ise interneti abil. Parim hinna ja kvaliteedi suhe on peamisi argumente internetist ostmise eelistamiseks Samuti lisanduvad saatekulud vanad paistavad täiesti korralikud Tihti on küsimus lisaks sellele millist rehvi valida hoopis selles kas vahetada rehve. Või kõlbavad eelmise aasta rehvid täiesti hästi. Siin on määravaks seisukord Kulunud rehvi mustriga rehvid on ohtlikud ning loodetud sääst võib teile ohtlikuks ning kulukaks minna. Rehvi vanus? Vanad rehvid ei ole enam nii elastsed ning kaotavad paljud oma pidamis omadused nii külgsuunalises pidamises kui ka pidurdamisel. Vana rehvi ei soovitata üldiselt kasutada üle kolme aasta. Loe lisaks www.rettum.ee

read more
Mary DavisSinu rehvivalik

Kuidas eelistada uks uksele ?

Pole tähtis, kas elate eramajas, ridaelamus või korteris – siit leiate kasulikke soovitusi, kuidas valida õige siseuks ja välisuks. Tasub mõelda, et iga külaline sirutab esmalt käe välisuksele. Iga maja uks on selle peegeldus sisemusest. Järgides siinseid juhiseid leiad kindlasti endale ukse, mis sobiks kokku sinu sisustusega ja vastab ka uksele vajalike standarditega. Artikkel aitab arvesse võtta kõiki müüdavaid mudeli, disaini ja funktsionaalsuse võimalusi. Samuti saate õpetusi lisatarvikute valikul ning õige mõõdu väljaselgitamisel. Uste ostu puhul saab ka alati jälgida hinna- ja kvaliteedisuhet, kõik oleneb ikkagi soovidest ja võimalustest. Uksed on interjööri element, mille inimene tuppa esmalt tähelepanu pöörata.

 

Välisuks- Esmase asjana määrake ära kasutuskoht- kas vajate välisust maja peasissekäigu ukseks, majanduskäiguks, keldri või kõrvalhoone ukseks. Kuhu poole uks avaneb ? Kas uks peab olema tulekindel ? Kindlasti ei pea peasissekäiguuks ning majanduskäiguuks olema samasugused aga terviklikku fassaadi eesmärgil võiksid uksed olla vähemalt samast tooteseeriast. Näiteks kui peasissekäiguuks on klaasist ruuduga, siis majandusuks võib olla sama seeria umbuks. Kindlasti soovitame hoonete lõunapoolsel küljel kasutada heledat tooni välisuksi – tume toon kuumeneb päikesekiirguse tõttu ja äärmuslik temperatuuri kõikumine võib kahjustada ukse funktsionaalsust ja viimistlust. Välisukse kohal peaks alati olema varikatus mis ei lubaks vihmal otse uksele sadada.

Kuidas valida siseust? Siseustel on oluline roll interjööri kujundamisel. Uksed moodustavad seina ja põranda kõrval olulise osa ruumi sisekujundusest. Esmatähtsaks võib pidada funktsionaalsust ning siis juba siis juba silmailu. Oluline lähtuda ukse valikul esmalt kasutuskoha nõuetest. Ukse teevad eriti ilusaks Klaasmerki meistrid kes on hakanud erinevatele klaasidele printima, tutvu nende töödega siin.

Mida tuleks vaadata?

  • Soovitame pöörata tähelepanu mitmetele reeglitele, mida peaks teadma, et osta hea siseuks:
  • Ostke kogu komplekt ühest materjalist. Vannitoa ukseks sobib niiskuskindlam uks. On olemas ka eritüüpi niiskuskindlad uksed.
  • Halvasti töötav ukselink või kogu emotsiooni rikkuda. Turvauks- mõeldud kohtadesse, kus kasutamine intensiivsem, sobivad ühiskondlikesse ruumidesse, annab parema helikindluse
  • Visaka range pilk uksest üle – Pind peab olema ühtlane, värv ilma toonivaheta ja nurkadesse ei tohi olla kogunenud üleliigset värvi.
  • Poes aitab alati hädast välja ka klienditeenindaja.

printklaas

Teadma peab:

Karkassi ava kõrgust ja laiust
Kui paks sein tuleb, sinna hulka tuleb arvestada ka krohvikiht, plaatide paksus.
Kui kõrge on viimistletud ukse tasapind
Mis pidi uks hakkab avanema. ja kummal pool on link ning hinged.
Millisest raamist uks tuleb? Ukseraam on seotud väga tähtsa otsusega.

Ärme unusta, et koduuks käib alati lukku. Päevalõpuks peab uks meie privaatsust siiski kaitsma.

read more
Mary DavisKuidas eelistada uks uksele ?

Kui kasutada tööriistu hooajaliselt või korraks siis tasub isegi rentimine ära.

Rentida tasub asju, mida igapäevaseks kasutamiseks ei vajata. Pisemate asjade päevarent võib olla 5-10 €. Oma majapidamises on alati midagi nokitseda, selleks rendivadki enam asju eramajas elavad inimesed, kes ei näe mõtet osta asju selleks, et teha nädal aega tööd ning siis tööriist viia pööningule tolmu koguma. Vastust ei pea kaugelt otsima. Milleks osta endale värvi mahakoorimiseks vajalik töövahend, mis maksab poes tuhandeid kroone ning see pärast paaripäevast tööd aastateks panipaika seisma jätta? Sama aparaadi saab näiteks kolmeks päevaks rentida vaid 5 € eest. Ettevõtted kes tegelevad ehitusega või teemaks on mulla müük, rendivad alatihti suuri asju endale mida ise osta oma mõttetu. Peamised firmade rendiartiklid on raketised, soojakud, kahveltõstuk, tellingud ja spetsiifiline tehnika, nagu terasepainutajad, teraselõikajad, betooni soojamuundurid ja diiselpuhurid.

Tallinnas on rendi minimaalseks ajaks üks päev. Väiksemates Eesti kohtades kehtib tunnitasu, sest kliendid on hinnatundlikumad ning klientuur on ka tunduvalt väiksem. Sellest tulenevalt tasub seal klientidele rohkem vastu tulla. Asju rentida pole sugugi nii kallis. Näiteks maksab soojapuhuri päev vaid kaks eurot, mehhaaniline keraamilise plaadi lõikaja aga 3 € ja kuni 3 kilogrammine puurvasar 7€ On seadmeid, mille müügihinna ja rendihinna suhe kujuneb aga nii heaks, et neid tasub rentida ka pikemaks ajaks. Alati pikaajalised kliendid saavad parema hinna, nii ongi mõtekas asju rentida pikemaks ajaks mitte tilgutada.

Rentide puhul kaasneb üldjuhul tagastusraha ja see juba oleneb sellest kui palju asi maksab. Väiksematel tööriistadel on see võrdne tööriista hinnaga, suuremate seadmete puhul oleneb kõik seadmest ja ka selle rentijast. Tagatisrahad jagunevad ka piirkonniti.

Tööriistade sortiment on lai ja parema selguse saamiseks jagatakse tööriistad ja seadmed viide rühma. Selline struktureeritud lähenemine tagab selle, et klient leiaks endale vajaliku kiirelt üles. Laenutusfirmades on väga lai toodete valik nii elukutselistele kui ka ise ehitajale. Rentnikud on hea meelga jagama nippe ning tehnikaid kuidas tööriista maksimaalselt ära kasutada ning mis töö jaoks oleks parim tööriist. Kvaliteetseteks firmadeks võib lugeda Hilti, Bosch, Hitachi. Kindel asi mida rentida on tõstuk, olgu see siis masttõstuk või korvtõstuk.

Ilmselt keegi ei mõtle ka tellinguid osta vaid ikka rentida, neid on olemas nii sisetingimustele kui välistingimustele. Tuntumad terastooted pärinevad firmadelt Haki ja Plettac. Alumiiniumtellingud ja -pukid on valmistanud Iirimaa firma UpRight. Territooriumi ajutiseks piiramiseks on võimalik rentida kergelt teisaldatavaid aedasid.

read more
Mary DavisKui kasutada tööriistu hooajaliselt või korraks siis tasub isegi rentimine ära.
lapsed.jpg

Ametlikud lasteaiajärjekorrad ei vasta tegelikkusele

Probleem on selles, et kõik emad ei soovi enda lapsi samal aastal lasteaeda panna. Enamiku osa Tartu lasteaedade järjekorrast moodustab siiski sõimeealiste mürakrattide arv.Reaalus on tõestanud, et enamus koleaastatest laste emad, isad isegi vastu neile pakutud kohti . Loobumiseks on erinevad põhjused. Tartus avati 2010. aasta alguses uus lasteaed ja selle 108 koha täitmiseks pakuti kohti rohkem kui 500 lapse vanematele.

Tallinnas eraldi arvestust sõime ja aia järjekordadest ei peeta, ütles Leini Jürisaar Tallinna haridusametist BNS-ile. Uusi lapsi võetakse lasteaedadesse üle 3200. Komplekteerimine kestab 1. septembrini, mistõttu on numbrid praegu pidevas muutumises. Võib vaid arvata, et Tallinnas on puudu veel sõimekohtadest aga kui palju tegelikult selgub juba komplekteerimise lõpus. Septembris avab Tallinn renoveeritud Asunduse lasteaias kolm uut sõimerühma, mõned täiendavad rühmad on plaanis avada ka teistes lasteaedades.

Need vanemad, kes oma 1,5 kuni 3-aastasele lapsele hoidu vajavad, peavad selle võimaluse kindlasti saama. Selleks pakub linn abi ja alternatiivseid eralasteaedade ja lastehoidude teenuste kompenseerimise näol lahendusi ka neile, kes oma 1,5 kuni 3-aastasele lapsele lasteasutuses kohta ei ole leidnud, toetades nii lapsehoiu- kui ka eralasteaiateenuse kasutamist. Kui peaks tekkima küsimusi, et kui suures koguses ja kui palju linn hüvitab lastehoiuteenuste puhul, siis sellega tegeleb tervishoiuamet. Kõige tõesemad andmed kohasoovijate ja -saajate osas selguvad Tallinnas pärast 16. oktoobrit. Lapsevanemad kes lasteaeda kohta ei saa, soovitatake minna Pealinna haridusameti eksperdi poole, kes aitavad siis leida mõne muu koha.

Informatsiooni vabade kohtade osas edastavad lasteasutuste juhid haridusametisse septembri alguses ning hiljemalt oktoobri lõpuks peaksid kohad olema leitud.

read more
Mary DavisAmetlikud lasteaiajärjekorrad ei vasta tegelikkusele